Laboratorium KWPUE

Laboratorium komputerowego wspomagania projektowania układów elektronicznych

Laboratorium komputerowego wspomagania projektowania układów elektronicznych powstało w latach osiemdziesiątych w Zakładzie Urządzeń Informatyki w Instytucie Informatyki na Wydziale AEI Politechniki Śląskiej. Założycielem i pierwszym opiekunem laboratorium był dr hab. inż. Lech Znamirowski.  Wyposażenie laboratorium jest wykorzystywane podczas zajęć w ramach przedmiotów: Budowa komputerów, Budowa komputerów i urządzeń zewnętrznych, Komputerowe wspomaganie projektowania układów elektronicznych.
W laboratorium wykonywane są prace badawcze oraz projekty i prace dyplomowe związane z projektowaniem układów elektronicznych. Sprzęt laboratoryjny jest też wykorzystywany przez koło naukowe INDUSTRUM.
Środki finansowe na rozwój laboratorium pochodzą z Zakładu Urządzeń Informatyki i Instytutu Informatyki.

Celem laboratorium jest praktyczne zapoznanie się studentów z metodologią i wybranymi narzędziami programowymi CAD i EDA w projektowaniu współczesnych systemów elektronicznych w technologiach PCB (Printed Circuits Board), FPGA (Field Programmable Gate Arrays), FPAA (Field Programmable Analog Arrays) oraz systemów reprogramowalnych typu mixed-mode.

Opiekun: dr inż. Adam Ziębiński, dr inż. Dariusz Caban

Ćwiczenia laboratoryjne

Materiały dydaktyczne do ćwiczeń

Wyposażenie laboratorium:

 


Start

Dodatkowe moduły do XUPV2P

Logowanie